Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Lampionový průvod

20.11.2014

Již čtvrtým rokem se konal v naší obci svatomartinský lampionový průvod. Tentokrát v pátek 14. listopadu. Před 17. hodinou se u kulturního domu začali scházet místní i přespolní. Bylo připraveno občerstvení v podobě perníčků, lineckého cukroví a buchet. Samozřejmě nechybělo svatomartinské víno a čaj. V 17 hodin vyrazil tradiční průvod plný dětí, dospělých a lampionků. Prošli jsme částí vesnice a vraceli se zpět ke kulturáku. Zde čekalo na děti tolik oblíbené hledání husy. Husa byla objevena a s ní i sladkosti, které si děti rozdělily. Bohužel bylo mírně větrno, a tak jsme nemohli vypustit létající lampionky, ale to náladu nepokazilo.

Letošního průvodu se zúčastnilo zatím nejvíce lidiček – asi 150,  z toho 75 dětí. Děkujeme všem, kteří přišli. Poděkování patří také všem, kdo se podíleli na přípravě – pečení, vydávání občerstvení, vaření čaje a  za poskytnutí prostor obecního úřadu.

 Za rok se uvidíme již po páté, tak uvidíme, co si pro nás svatý Martin přichystá. ER

Fotografie k článku.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Listopad v mateřské škole

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více