Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mladí hasiči třetí na soutěži v Přibyslavi

12.5.2023

Tolik očekávaná neděle 7. května byla tu a my jsme jeli na soutěž. Hasičskou hru Plamen pořádal Sbor dobrovolných hasičů Dobrá na cvičišti v Přibyslavi. Zázemí bylo výborně připraveno a my jsme mohli předvést, co jsme natrénovali, i když letošní chladné počasí tréninkům příliš nepřálo.

Za Oudoleň nastoupilo družstvo mladších (Emča Marková, Jenda Blažek, Toník Rosický, Terezka Antlová, Janča Zvolánková, Markétka Frűhbauerová, Jiřík Stránský a nejmladší členové Tomášek Antl a Jindra Rosický) a družstvo starších (Nelča Zelenková, Evča Rosická, Fanda Rosický, Jenda Stránský, Míša Záhumenská, Natka Záhumenská, Štěpán Holas, Kuba Plíhal). Konkurence byla jako každý rok z SDH Jitkov, Havlíčkova Borová, Dobrá, Dlouhá Ves, Krucemburk, Sobíňov a Ždírec nad Doubravou.

Mladší odstartovali štafetou požárních dvojic, starší štafetou 4 x 60 m. Po doběhnutí proběhla výměna. Starším se štafety obzvláště povedly. Královskou disciplínou – požárním útokem, odstartovala druhá část soutěže. Každé družstvo mělo dva pokusy. Mladším se útoky vydařily a obsadili celkové krásné 5. místo z 8 zúčastněných. Starším se bohužel první pokus nevydařil, druhý pokus byl na čas lepší, ale i tak nebylo zcela nad čím jásat. Ale protože si ve štafetách vyběhali skvělé časy tak, i po nezdařených útocích, obsadili výborné 3. místo ze 7 zúčastněných družstev. Mimo soutěž běželo také družstvo přípravky ze Sobíňova, což bylo obdivuhodné, protože většina malých hasičů byla sotva větší než hasicí přístroj. Je vidět, že to mají v krvi.

Po celou soutěž bylo slunečné počasí, nechybělo výborné občerstvení a velice sportovní nálada. Ze soutěže jsme jeli opravdu spokojení, protože obě družstva předvedla vynikající výkony. Teď už vše jen pořádně oslavíme a budeme doufat, že budeme moci vyrazit po roční pauze i na podzimní závod všestrannosti. Vedoucí MH

Foto: Eva Rosická

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více