Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Mladí hasiči - výlet do hasičského muzea a do kostnice

13.7.2020

Letošní sportovní sezona se nekonala. Zákeřný virus přerušil všechny soutěže, ale neubral nám sílu k setkání alespoň na společném výletě.

V neděli 21. června jsme jeli do hasičského muzea v Přibyslavi a pak do kostnice do Nížkova. Natěšených bylo 18 dětí a 10 dospělých. Výlet byl už od počátku speciální tím, že jsme jeli hasičskou dodávkou a naší "Kačenkou". Auta frčela jak vítr a ve 13 hodin jsme již vstupovali do zámku v Přibyslavi, kde je muzeum hasičů, jedno z největších v ČR. V muzeu jsme si mohli spoustu věcí zkusit - pumpovat s původními stříkačkami, které byly původně tažené koňmi, točit si ruční sirénou atd. Viděli jsme spoustu exponátů a dozvěděli se i něco zajímavého. Než jsme odjeli do Nížkova, následovala výměna dětí z dodávky do "Kačenky", aby si všichni užili dostatečný požitek z jízdy v obou vozidlech.

V Nížkově nám v kostnici podal informace místní pan farář. Řekl nám o vzniku místa a také o tom, kde se tam kosti vzaly a mnoho dalšího. Opět následovala jízda do Přibyslavi, kde jsme výlet zakončili jak jinak než v cukrárně. Zmrzlina a zákusky byly pěknou tečkou za výletem. A pak už jen hurá domů. Myslím, že se výlet povedl. Nejlepší zážitky jsou samozřejmě jízda "Kačenkou" a zmrzlina. Pevně věřím, že podobný výlet do blízkého okolí opět někdy zopakujeme.

Přeji dětem, ať si přes prázdniny odpočinou a naberou nové síly, protože už v září nám opět začne sezona. Budeme se připravovat na závod požárnické všestrannosti, který se bude konat 3. 10. v Sobíňově.  Vedoucí MH

 

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

SDH 2015

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více