Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Tradiční poznávací zájezd tentokrát zamířil do Jihočeského kraje

24.10.2023

Poslední zářijovou sobotu vyrazilo 50 účastníků zájezdu na autobusový výlet ZA KRÁSAMI NAŠÍ VLASTI.
Letošní rok jsme navštívili Jihočeský kraj, konkrétně ZOO a zámek v Hluboké nad Vltavou a jadernou elektrárnu v nedalekém Temelínu.

Zoologická zahrada se rozprostírá na ploše 4,5 ha a svůj domov tady nalezlo okolo 260 druhů zvířat. Jsou zde vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo, tygr ussurijský, vzácný medvěd plavý, los evropský a spousta dalších. Můžete si projít expozici Českého lesa, na vlastní kůži zažijete tropický deštný prales či svět afrických savan. Strávili jsme zde přibližně 2,5 hodiny příjemného odpočinku.

Z centrálního parkoviště jsme se nechali k zámku vyvézt vláčkem, což bylo pro mnohé velkým zážitkem. Zde jsme měli spoustu času prohlédnout si zámecký park, nádvoří zámku a zámeckou věž. Všichni vystoupali 245 schodů a odměnou nám byly krásné výhledy. Poslední prohlídku jsme absolvovali v jaderné elektrárně Temelín. Společně jsme usedli v kinosále do pohodlných křesel a hodinový program mohl začít. Nejdříve jsme se dozvěděli o historii výstavby jaderné elektrárny, poté technické informace ohledně výroby elektrické energie a další informace. „TOP“ bylo nasazení brýlí a sluchátek v kinosále, abychom se mohli virtuálně podívat do vnitřních prostor elektrárny. No, byla to krása nechat se vynést až na vrchol chladících věží a dívat se do okolí.
Počasí nám přálo, deštníky a pláštěnky nikdo nepotřeboval. Věřím, že všichni byli spokojeni a těší se na příští rok na hrad Karlštejn, lom Amerika a Koněpruské jeskyně. Jana Kubátová
(Foto: Jana Kubátová)

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Soutěž v Kohoutově

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více