Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Okrsková hasičská soutěž v Jitkově skončila velkou radostí

8.6.2024

Opět po roce jsme se sešli na soutěži okrsku číslo 6, která se konala 1. 6. v Jitkově. Zpočátku to s počasím moc dobře nevypadalo, ale nakonec se umoudřilo a my mohli začít soutěžit. I letos naše SDH mělo velké zastoupení, a to 1 družstvo mladších mužů, 1 družstvo mladších žen a 2 družstva starších mužů. Družstva mladších žen a mužů soutěžila o postup do okresního kola, které se koná 22. 6. v Havlíčkově Brodě.

Jako první disciplína byl běh na 100 m s překážkami. Zde se jako první na start postavila N. Zelenková, která spolu s R. Mrtkou z Jitkova celý závod začala. Dalším závodníkem byl T. Bačkovský a A. Volšová, které děkujeme za pomoc, tu následoval J. Bačkovský, K. Kubátová, po ní pokračoval J. Ondráček a D. Zelenková, dále se na start postavil L. Musil, za naše ženy zakončila soutěž I. Bencová a za naše muže J. Kubát.

Umístění žen v této kategorii bylo následující: N. Zelenková na 8. místě, I. Bencová 13. místo, K. Kubátová 14. místo, A. Volšová 16. místo a D. Zelenková 19. místo.

Umístění mladších mužů bylo: J. Bačkovský 5. místo, T. Bačkovský 10. místo, L. Musil 11. místo, J. Kubát 16. místo a J. Ondráček 18. místo.

Po této disciplíně následoval požární útok, který započali mladší muži ve složení: M. Antl, J. Ondráček, R. Zelenka, L. Musil, J. Bačkovský, T. Bačkovský a J. Kubát. S časem 28,24 se umístili na 4. místě a po započítání bodů z běhu na 100 m s překážkami se v celkovém hodnocení umístili na krásném 3. místě.

Po mladších mužích následovaly mladší ženy ve složení: D. Zelenková, A. Volšová, H. Zelenková, L. Pollaková, které také děkujeme, I. Bencová, N. Zelenková a K. Kubátová. Ženy skončily s časem 31,61 v požárním útoku na 3. místě, ale po započtení bodů z kategorie 100 m s překážkami to stačilo na celkové 4. místo.

Touto kategorií skončily postupové týmy a my už netrpělivě očekávali starty zbývajících družstev, která započala družstvem starších žen nepostupové kategorie. Jejich umístění ve výsledcích bylo SDH Jitkov na 1. místě, Krátká Ves na 2. místě a na 3. místě se umístilo družstvo žen ze Slavětína.

Na závěr celého dne ještě soutěžili starší muži, kde jsme měli dvě družstva, a to Oudoleň A a Oudoleň B. Za Oudoleň A startoval: R. Antl, P. Sláma P. Plíhal, P. Musil, M. Sláma, J. Polívka a S. Sláma. Tento tým si vybojoval 10. místo. Tým Oudoleň B nastoupil ve složení: K. Kubát, R. Ondráček, P. Rosický, M. Rosický, J. Antl, J. Ondráček a R. Zdražil. Borci z týmu B si doběhli pro 7. příčku. Na všechny, kteří reprezentovali naše SDH, můžeme být právem hrdí.

Ještě bych touto cestou chtěla poděkovat SDH Jitkov za skvěle zorganizovanou soutěž, kterou si všichni náležitě užili. Nyní se soustředíme na další soutěže, které nás v této sezoně očekávají. Družstvo mladších mužů je již přihlášeno na noční soutěže v Kameničkách a Vortové. Všem přeji hodně zdaru a vždycky hlavně bez úrazu.
Za SDH Oudoleň Hanka Zelenková

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
25
10

Historie anket

Náhodné foto

Výlet do Čáslavi a Kutné Hory

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více