Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Okrsková soutěž ke 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Oudoleň

7.6.2022

Již přesně 120 let uplynulo od doby, kdy naši předkové sepsali první stanovy dobrovolného hasičského sboru v Oudoleni - 120 let obětavé, záslužné a dobrovolné práce členů sboru pro svoje spoluobčany a bližní. Proto náš sbor uspořádal soutěž v požárním sportu pro okrsek č. 6, kam patří Oudoleň, Havlíčkova Borová, Jitkov, Slavětín, Kojetín, Cibotín, Krátká Ves a Česká Bělá.

Přípravy na tuto akci započaly již ve čtvrtek a v pátek před soutěží, kdy bylo potřeba vyměřit tratě pro štafety, požární útok a připravit zázemí pro závodníky.

V sobotu 28. 5. se část louky u kulturního domu změnila na hasičské cvičiště. Akci jsme zahájili slavnostním nástupem soutěžních družstev před kulturním domem, kde nás přivítali zástupci obce a místního SDH. Poté jsme se za hudebního doprovodu přesunuli před kapličku a školu, kde hasiči položili věnce k pomníkům. Bohužel tento celý slavnostní akt propršel, ale naštěstí to byl poslední déšť tohoto dne.

Ve 13 hodin začala soutěž, do které Oudoleň nasadila 1 družstvo žen mladších, 1 družstvo žen starších, 1 družstvo mužů mladších a 2 družstva mužů starších. Rozběhem štafet mladších mužů a žen začalo soutěžní klání. Pak následovaly požární útoky. Kategorie mladších žen (postupuje 1. družstvo) i mladších mužů (postupuje 1. a 2. družstvo) jsou postupové na okresní kolo. Jako vždy byly útoky velice zajímavé. Následovalo slavnostní vyhlášení jednotlivců a družstev.

Umístění oudoleňských dopadlo následovně:
ženy mladší - 4. místo
muži mladší - 4. místo
ženy starší - 2. místo
muži starší I. - 8. místo
muži starší II. - 5. místo.

V rámci oslav obdržel každý sbor dobrovolných hasičů pamětní plaketu.

Poděkování patří všem členům sboru, i všem ostatním, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a organizaci celé akce. Děkujeme také za zapůjčení louky, kde se celá akce konala, firmě Sláma nápoje s. r. o., šikovnému panu elektrikáři a obci Oudoleň. Dále děkujeme delegátům z OSH a všem zúčastněným spolkům SDH. ER

Okrsková soutěž ve fotografiích Tomáše Holuba:

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více