Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Říjen a listopad u hasičů

30.11.2011

V novém školním roce jsme se rozhodli navázat na oblíbené dílničky pro děti. Ty jsme navíc doplnili o „Kreativní maminky“, odpoledne nejen pro ženy.

První maminkovskou dílnu jsme uskutečnili v neděli 23. 10. Pozvali jsme lektorku FIMA z Chotěboře, paní Jouklovou. Fimo je hmota podobná modelíně. Ve finále se však výrobky upečou v troubě a tím získají stálý tvar. Vybrali jsme techniku „extrudér“. Hmotu jsme barevně namíchali a protlačili  přes  extrudér,  nástroj  podobný   zmenšenině   strojku na čajové pečivo.  Pochvalovali jsme si nápady a tipy paní Ivy, protože bez ní bychom skončili všichni u přívěsku na krk, případně náušnic. My ale vyrobili i náramky, knoflíky, ozdobili jsme lžičky a skleničky, vyrobili doplňky k mobilním telefonům či zipům. Původně plánovaná dvouhodinová dílna se přehoupla v lehce podvečerní. Rozcházeli jsme se v dobré náladě. Finální úprava v troubě nás však ještě čekala doma. Doufám, že se všem zadařilo.

Hned následující sobotu byla na řadě dětská dílnička. Malování na trička přes šablony děti velmi bavilo. A nejen je. Přišli i dospěláci a maminky, které své skryté vlohy našly ve FIMU. Překreslovali jsme  motivy na čtvrtky, pečlivě stříhali, a vybírali vhodné barvy na textil. Pak už přišel na řadu štětec a pevná ruka. Doma už si každý svůj výtvor jen zažehlil.

Chtěla bych touto cestou pozvat na další „Kreativní maminky“. Dílna se uskuteční v sobotu 17. 12. od 14.00. Tématem bude vánoční aranžování a inspiraci přiveze paní Havlíčková s kolegyní z květinářství v Přibyslavi. Veškeré akce SDH jsou určeny všem spoluobčanům, nejen členům. Rádi bychom mezi sebou přivítali i maminky, kterým už děti trochu odrostly, a babičky.  

Letos poprvé jsme se rozhodli oslavit svátek sv. Martina. Dle tradic patří k tomuto svátku lampiónový průvod. Posilněni svatomartinským vínem, rohlíčky a legendou o sv. Martinovi jsme se v hojném počtu vypravili na obchůzku obcí. Počasí celkem přálo. Bylo jasno a mrazivo. Vítr si s lampióny občas pohrával, a tak museli být rodiče v pohotovosti, protože slzičky by mohly přimrznout.  U kulturního domu čekala na děti husa. Svatomartinská samozřejmě. Jen pečením zatím neprošla. Nacpaná však byla k prasknutí. Ne však šiškami, ale sladkostmi.  Dospěláci zapálili a vypustili, za sborového skandování dětí „na školu, na školu“, tři lampiony přátelství. Zásah hasičů naštěstí nebyl nutný. V klubovně se pro promrzlé podával čaj, káva, víno a rohlíčky. Doufáme, že se svatomartinské odpoledne líbilo a příští rok se opět sejdeme v hojném počtu. MA

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Mateřská škola v prosinci

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více