Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Rok 2021 u dobrovolných hasičů

25.2.2022

V uplynulém roce jsme se těšili na soutěže, společné akce a další aktivity, ale bohužel jako všude i zde nám naše plány opět překazil koronavirus. Ale nějaké akce se nám přeci podařilo realizovat.

V lednu a únoru jsme nemohli uspořádat oblíbený lyžařský zájezd, ani masopustní průvod z důvodu epidemiologické situace.

První větší akcí, která se nám podařila, byla Velikonoční stezka pro děti, rodiče a obyvatele obce. Probíhala celý týden a dle ohlasů byla velice úspěšná.

Na přelomu března a dubna začaly děti cvičit na jarní kolo hry Plamen, ale bohužel přišla opět značná omezení, a proto jsme nemohli nacvičovat, ani se účastnit soutěží. To platilo i pro dospělé hasiče a okrskové kolo bylo nejdříve také zrušeno a konalo se až v červenci.

Koncem května bylo trochu lépe a podařilo se nám vyčistit koupaliště.

V červnu jsme připravili projektový den pro děti z místní mateřské a základní školy.    

V červenci se konala okrsková soutěž v České Bělé, které jsme se úspěšně zúčastnili. Obě naše družstva si s požárním útokem skvěle poradila a domů si vezla dva poháry - muži mladší za 3. místo a muži starší za 1.  místo

V srpnu jsme spolu s TJ Sokol Oudoleň pořádali dětský den. Konal se venku okolo kulturního domu, kde byly připraveny soutěže, a na závěr nám hasiči z Přibyslavi přijeli ukázat vyproštění osoby. Účast asi 40 dětí.

Začátkem září se děti začaly připravovat na závod požární všestrannosti ve Ždírci nad Doubravou, kterého jsme se zúčastnili.    

Koncem září jsme uspořádali výlet pro děti a dospělé do Příbrami a na Orlík nad Vltavou. Září se také neslo v přípravě družstva dorostu, žen a mužů na soutěž do Sobíňova na Memoriál Pavla Matalíka.

Listopadovou akcí byla tradiční svatomartinská lampionová stezka pro děti a rodiče. V listopadu se nám také podařilo zrealizovat vánoční aranžování pro rodiče a děti.

V roce 2021 jsme také žádali o dotaci na sport pro děti a mládež do 23 let od MŠMT – MŮJ KLUB 2021, kterou jsme dostali, a za ní jsme pořídili 3 ks sklopných terčů, 2 ks vzduchovek, mikiny pro děti a dorost, novou džberovku, sportovní hadice a sportovní trika.

Jako každý rok jsme odevzdávali elektroodpad a 7x se stavěl stan.

Výhled na rok 2022

V současné době má sbor 113 členů, z toho 60 mužů, 15 žen a 38 dětí do 18 let.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nemohli uspořádat výroční členskou schůzi, ale mohli jsme uspořádat lyžařský zájezd na Dolní Moravu. Dále je plánovaný masopustní průvod na sobotu  26. února.

Na tento rok je plánovaná okrsková soutěž dospělých zde u nás v Oudoleni v sobotu 28. května. V rámci 120 let založení SDH bychom chtěli připravit pro děti také dětský den, nějaký výlet zde po okolí, případně soustředění, a další tradiční akce (lampionový průvod, dílničky, účast na soutěžích). Pevně věřím, že se situace zlepší a že se budeme se moci zase věnovat „hasičině“ a setkávat se spolu při tréninku a akcích.       

Za SDH Oudoleň Eva Rosická

 

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více