Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Sběr elektrozařízení

10.4.2014

SBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ - RECYKLUJTE S HASIČI!

SDH Oudoleň se zapojilo do projektu „Recyklujte s hasiči!“.

Cílem projektu je umožnit spotřebitelům v dostupné vzdálenosti odložit elektrozařízení a chránit lidské zdraví omezením negativních vlivů vysloužilých elektrospotřebičů na životní prostředí.

Pokud bude někdo potřebovat pomoci s odvozem velkých zařízení, nebo bude potřebovat zařízení odvézt mimo vyhlášenou dobu sběru, může se obrátit na tel. 777 251 794.

Co je možné přinést?

Sporáky, trouby,  varné    desky,  pračky,   myčky,  sušičky, všechny  druhy  chladící  a  mrazící  techniky, televize a monitory, mikrovlnné trouby, odstředivky prádla, vysavače, ventilátory, mixéry, mlýnky, el. nože, šicí stroje (elektrické), brusky, pily, zahradní sekačky, vrtačky, hoblíky, frézky, tlakové myčky,  žehličky,  mandly,  fritovací hrnce, varné  konvice,  el. pájky, vysoušeče vlasů, kulmy, holicí   strojky,  toustovače,  topinkovače,  el. kartáčky na zuby, hodiny, budíky, čistící stroje na koberce ….

Důležitou podmínkou je, že elektrozařízení musí být kompletní. Jestliže si z něj necháte náhradní díly, není už věc vhodná ke zpětnému odběru elektrozařízení a stává se odpadem, který již společnost Elektrowin nepřevezme.

Co do zpětného odběru nepatří? Autobaterie, žárovky, zářivky, výbojky, bojlery a náplně do tiskáren.

Věříme, že využijete příležitosti, jak  se dostupně zbavit nepotřebných elektrozařízení, a zároveň podpoříte hasiče v obci. Důrazně žádáme, abyste zařízení neodkládali před montovanou halou mimo dobu sběru. Nejen že by mohlo dojít k úrazu dětí a nevypadalo by to vzhledně, ale mohlo by dojít i k znečištění okolí, protože mnohá elektrozařízení obsahují látky, které mohou být pro lidské zdraví nebo životní prostředí škodlivé nebo nebezpečné.

Sběr elektrozařízení se uskuteční

v sobotu 12. 4. 2014 od 9:00 do 11:00 hodin u montované haly.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Podoubravský víceboj 2013

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více