Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

V letošním roce se tradičního jednodenního lyžařského zájezdu zúčastnilo 40 nadšených lyžařů

1.2.2023

Po lyžování ve skiareálu Mladé Buky a Dolní Morava jsme poprvé jeli na Bukovou horu, která se nachází v předhůří Orlických hor. Z důvodu špatných sněhových podmínek jsme museli původní termín o týden posunout, ale vyplatilo se. Celý týden zasněžovali, protože přírodního sněhu je letos opravdu málo. Na vrchol hory vedou dvě sedačkové lanovky. Ve skutečnosti jsou sloučené dva lyžařské areály. Ze severozápadní strany je areál Čenkovice a z jihovýchodní areál Červená Voda. My jsme přijeli ze strany Červená Voda, kde je velké parkoviště pro osobní a obytná auta i autobusy. Samozřejmostí je půjčovna lyží, velká samoobslužná restaurace, venkovní bar.

V sobotu byly v provozu 2 sjezdovky v obtížnosti modrá a červená. Počasí nám přálo, a tak byla spousta času na lyžování i odpočinek.

Jestli budou v příštím roce dobré podmínky, určitě se opět vypravíme na Bukovou horu. Budeme se těšit, že napadne hodně přírodního sněhu a v provozu bude celý areál.

Všem děkuji za účast a perfektní atmosféru. Jana Kubátová

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více