Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

V Peršíkově se děti seznámily s havlíčkobrodskými pověstmi

15.9.2022

SDH Oudoleň a spolek Peršíkovský dráček z. s. společně uspořádaly v sobotu 3. 9.  stezku v okolí Peršíkova, jejímž námětem byly pověsti z okolí.

Odpoledne bylo zahájeno loutkovou hrou Král Lávra, kterou zahrál divadelní spolek JenTak z Havlíčkovy Borové. Po představení již na stezku vyrazili první účastníci. Cestou bylo připraveno 8 stanovišť. Ke každému se vázala místní pověst (vodník, šotek, mlynář, čerti, poustevník) a byl připraven úkol pro rodiče i děti. Na stanovištích soutěžícím pomáhal vodník s vílou, děvečky, poustevník, mlynář, ale také čertíci a Černé paní. Kromě příjemné procházky přírodou s krásnými výhledy si děti i dospělí vyzkoušeli různé a neobvyklé úkoly – střelbu z praku na cíl, hledání v mouce, vázání uzlů, hledání textu UV světlem, kuličkodráhu, bludiště. Cílem bylo na každém stanovišti získat čísla, která posloužila jako kód k otevření truhly s pokladem, která byla v cíli. Všem se podařilo splnit úkoly, otevřít truhlu a odnést si část pokladu.

Ale aby odpoledne jen tak neskončilo, bylo na náměstíčku v Peršíkově připraveno i občerstvení a nejen to. Bylo zde možné zakoupit zdobené perníčky, vyřezávané dřevěné dekorace a sledovat při práci kováře, který dětem na památku ukoval hřebík nebo prstýnek. Nutno zmínit, že velice ochotný, mladý, skromný kovář byl pan Richard Rulf z Chotěboře, mistr světa v uměleckém kovářství. Vrcholem odpoledne bylo představení hasičské techniky SDH Havlíčkova Borová. Děti i dospělí si toto nenechali ujít a doslova „prošmejdili“ kdejaký kousek nového hasičského auta.

Chtěla bych poděkovat za spolupráci spolku Peršíkovský dráček z. s., a to především paní Drahoslavě Ende, která měla tento nápad a většinu úkolů zrealizovala. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří akci podpořili, a v neposlední řadě také členům SDH Oudoleň, kteří byli ochotní jít do této akce a pomoci při její realizaci především na stanovištích, kde byli v pěkných, nápaditých kostýmech.

Dle ohlasů od zúčastněných se stezka i úkoly líbily a myslím, že i organizace byla dobrá. Proto je možné, že do budoucna opět něco podobného zrealizujeme a budeme se těšit na váš zájem. Za SDH Oudoleň Eva Rosická

  

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Výlet do DinoParku 20. 6. 2009

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více