Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

V Sobíňově na začátku října soutěžili mladí hasiči

21.10.2020

Po měsíční přípravě jsme se v sobotu 3. října zúčastnili závodu požární všestrannosti, který se konal v Sobíňově. Jedno družstvo mladších (Kuba Plíhal, Beáta Plíhalová, Toník Rosický, Jirka Stránský a Sabina Váchová), družstvo starších A (Bětka Zvolánková, Hanka Zvolánková, Leoš Zvolánek, Nelča Zelenková a Štěpán Holas) a družstvo starších B (Danka Zelenková, Jenda Stránský, Ája Pavlišová, Emmča Stehnová a Emča Marková) se už nemohla dočkat, až vyrazí na trať.

Na místo nás dopravila naše hasičská auta (dodávka a Kačenka). Startovali jsme mezi prvními. Start byl sice z technických důvodů posunutý, ale nepršelo, "jen foukalo" a svítilo sluníčko, tak to nebyla taková překážka. Běhalo se na trati dlouhé 1,5 - 2 km pro mladší a 2,5 – 3 km pro starší. V tomto úseku děti plnily úkoly - střelba ze vzduchovky (u mladších byla zrušena, příliš foukalo), zdravověda, topografie, hasební prostředky, uzlování, ručkování po laně, azimut a orientace mapy. Všechna naše družstva si s disciplínami velice dobře poradila. Příjemně překvapili všichni nováčci, kteří se pilně učili.

Umístění dopadlo následovně:
Mladší . . . 21. místo z 33 zúčastněných
Starší A . . . 23. místo z 57 zúčastněných
Starší B . . . 54. místo.

Umístění bylo, jako každý rok, velice vyrovnané, co se týká času stráveného na trati a počtu trestných bodů. Opravdu rozhodoval každý bod a desetina minuty.

Bohužel se nám u družstva starších B stal úraz, proto z důvodu dlouhého času umístění až na 54. místě. Při odbíhání od posledního úkolu do cíle Danka špatně došlápla, poranila si kotník a nemohla pokračovat v závodě. Její tým ale neztratil hlavu, zachoval duchapřítomnost a doběhl k nejbližšímu stanovišti pro pomoc. Po jejím ošetření zdravotníky doběhl zbytek hlídky do cíle. Chtěli bychom děti velice pochválit, jak skvěle si vedly při pomoci kamarádce, nezpanikařily a v klidu situaci vyřešily. Možná umístění není podle jejich představ, ale pomoc kamarádce je víc než umístění při soutěži. Opravdu jsme na ně velice pyšní.

Soutěž se dětem líbila, ale největší TOP byla samozřejmě jízda Kačenkou. Vedoucí MH Evka a Roman

Soubory ke stažení

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více