Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Velikonoční stezku prošli děti, rodiče i prarodiče, a někteří i vícekrát

30.4.2021

Od pondělí 29. 3. bylo po celý týden možné projít Velikonoční stezku, která vedla Oudolení. Stezka měla 14 stanovišť zaměřených na nadcházející Velikonoce a jaro. U každého stanoviště jsme se něco málo dozvěděli o křesťanském svátku, ale také o velikonočních zvycích a nechyběl ani úkol. Splněné úkoly děti zaznamenávaly do hrací karty, kterou si vyzvedly v obchodě a vyplněnou ji zde opět odevzdaly a obdržely odměnu.
Prošli jsme si tak celým velikonočním týdnem (Květná neděle, Modré pondělí, Šedé úterý, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Velikonoční neděle – Boží hod, Červené pondělí) a cestou byla vidět i Morana (Smrtka - Zima), která se vynášela utopit – odešla zima, přišlo jaro. Různé byly i úkoly: spočítej komíny, zarecituj koledu, přeskákej píšťalku, zažeň pavoučky do pavučiny a další.
Cesta vedla úmyslně po celé vesnici, aby nejen děti, ale i dospělí viděli, jak obec v současné době vypadá. Start (i cíl) byl u obchodu, odtud cesta pokračovala po „humnech“ za Konfrštovy, na hřiště u montované haly, kolem Slámů k Váze, okolo stadionu, kolem Paušímových po cestě k horní zastávce a pak ke koupališti a zpět k obchodu.
Celý týden naštěstí vyšlo pěkné počasí, které přispělo k velké návštěvnosti asi 70 dětí a jejich dopro-vodu a také dospělých, kteří se vydali na procházku. Většina stihla projít celou stezku i vícekrát, což mě velice potěšilo. Jsem velice ráda za kladné ohlasy a děkuji těm, kteří mi pomohli. Věřím, že se opět sejdeme u nějaké zajímavé akce.
Můj postřeh: pár papírů s úkoly a odměnou a jakou to udělá radost.
A na závěr bych chtěla poděkovat Ireně Milichovské a Heleně Hájkové, prodavačkám v místní prodejně, za spolupráci a ochotu. Eva Rosická


Postřehy od rodičů:
Velikonoční stezka se nám líbila. Na cestě stezkou jsme jednou málem sešli z vyznačené trasy, jednou jsme přešli úkol, ale nakonec se nám vše podařilo splnit a došli jsme zdárně do cíle. V obchodě jsme si koupili nanuk a holky si vyzvedly balíčky. Byla to pěkná procházka Oudolení. Oceňujeme dobrý nápad doprovázený pěkným povídáním. L. H.

Chtěla bych moc poděkovat za skvělý nápad a vytvoření Velikonoční stezky! Děti i my dospělí jsme si cestu moc užili. Úkoly byly zábavné, jak pro menší, tak i pro větší děti. Největší úspěch u nás měli pavoučci s pavučinou. Navíc nám jako třešnička na dortu vyšlo i krásné počasí. Děkujeme, bylo to velmi příjemně strávené odpoledne! M. P.

Max. poděkování za příjemné odpoledne, které jsme strávili procházkou s dětmi, které na stanovištích plnily různé úkoly a zapisovaly si splnění. Navíc si na každém stanovišti přečetly o velikonočních svátcích. Bylo to zábavné a poučné nejen pro děti, které dostaly za splnění odměnu, ale i pro dospělé. Tímto bych chtěl podě-kovat Evě Rosické, že to vše zorganizovala a připravila. V. P.

Přišly krásné jarní dny a s nimi skvěle připravená Velikonoční stezka. S dětmi jsme po cestě plnili zábavné úkoly, dozvěděli se něco o předvelikonočním týdnu, krásně se prošli a na konci si děti vyzvedly sladkou odměnu. Druhý den jsme ji proběhli znovu a opět s velkým zájmem. Děkujeme Evě Rosické za velmi příjemné zpestření a za její čas, který tak kreativně věnovala i ostatním. L. J.

Za rodiče i prarodiče bych chtěl moc poděkovat Evě Rosické za skvělý nápad jak děti „vytáhnout“ ven (navíc společně s rodiči), zabavit je, něčemu přiučit a navíc ještě odměnit. Díky. V. P.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
7
3
1

Historie anket

Náhodné foto

Zima 2012 - 2013

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více