Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet do Čáslavi a Kutné Hory

1.4.2016

SOBOTNÍ VÝLET SE VYDAŘIL!

V sobotu 6. 6. 2015 pořádal SDH Oudoleň výlet do Čáslavi a Kutné Hory. V 7.30 hodin pro nás přijel příjemně klimatizovaný minibus a společně jsme vyrazili na výlet. První zastávka byla v zemědělském muzeu Čáslav, kde se o víkendu konal „Pradědečkův traktor“. Prohlédli jsme si vystavenou  techniku,  která byla v hangárech, ale i na venkovní ploše. Venku byla především ta vozidla, která byla schopna jízdy. A že to byla jízda PARÁDNÍ! Traktůrky, traktory, kombajny, parní válce..., vše čmoudilo, krásně rachotilo, radost pohledět. Kolem poledne jsme se u autobusu krátce občerstvili a pokračovali v cestě.

První neplánovaná zastávka byla na druhém konci Čáslavi, a to v zahradnictví Starkl. Tatínkové s  dětmi rádi a ochotně počkali u autobusu a maminky se šly podívat na kytičky. Pár hezkých kytiček jsme nakoupily a i do našeho minibusu nebyl problém je uložit. Pokračovali jsme do Kutné Hory, však se děti nemohly dočkat bobové dráhy. Každé z dětí dostalo zaplacené 2 jízdy, ale mnozí si ještě další jízdy přikoupili. První jízda byla vždy o něco pomalejší, druhá se už pořádně rozjela. Mnozí měli co dělat, aby udrželi své vozidlo v dráze.

Po odpočinku a příjemné pauze na občerstvení jsme se společně vypravili na cestu ke katedrále sv. Barbory. Procházeli jsme kolem kostela sv. Jakuba, Českého muzea stříbra a Barborskou ulicí přímo  ke katedrále sv. Barbory. Dovnitř jsme nešli, jen jsme si ji prohlédli zvenku a před katedrálou udělali společné foto. Protože bylo opravdu velké horko, památky v Kutné Hoře jsme vzali „letem – světem“.

Druhá neplánovaná zastávka a vlastně zakončení našeho výletu bylo v místním venkovním bazénu. Užili si dospělí i děti! Příjemně chladivá voda, tobogán, skluzavka, divoká řeka, zmrzlina... Po 18. hodině jsme unavení, ale spokojení odjížděli zpět do Oudoleně. Zpáteční cesta rychle utekla, však to z Kutné Hory není žádná dálka.
Výlet se opravdu vydařil, tak zas na dalších cestách na viděnou se těší SDH Oudoleň.   

Poděkování
Děkujeme paní Janě Kubátové za vzornou organizaci výletu do Čáslavi a Kutné Hory. Výlet se nám moc líbil, všichni jsme byli nadšeni z výstavy Pradědečkův traktor, bobová dráha byla super, historická část Kutné Hory nás opravdu uchvátila a na závěr jsme se nádherně osvěžili na koupališti. Přestože nás jelo málo, nikdo z nás toho nelitoval, vždyť jsme s našimi dětmi strávili úžasný kulturní i sportovní den!!!! Blanka Zvolánková

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
7
3
1

Historie anket

Náhodné foto

Vánoční turnaj ve stolním tenisu 2019

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více