Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Závod požárnické všestrannosti a brannosti

26.10.2023

V sobotu 7. 10. v 11:45 hodin jsme po tříleté odmlce vyjeli na podzimní závod. Na místo určení, do Malče, nás dovezla dodávka s řidičem Romanem, cestu zpět neměl jednoduchou, protože vezl auto plné "bab" a ty jsou velice pěvecky nadané a ve zpěvu vytrvalé. Kačenkou nás na místo a zpět dovezl Radek.

Tato soutěž pro nás byla nová i v tom, že vyšly nové směrnice k tomuto závodu a museli jsme se učit jak nové uzly, tak i nové značky, zdravovědu, krizové situace, obsah evakuačního zavazadla, záchranářskou uličku a používání krizových telefonních čísel. Ručkování přes lano a střelba ze vzduchovky zůstala dle starých pravidel.
Počasí bylo jako stvořené na běh a po prezenci na základně u malečského fotbalového hřiště již někteří z nás vyrazili na start. Časy startů jsme měli pevně dané. Za Oudoleň nastoupilo na trať družstvo mladších, vybíhalo v 13:10 hodin, složení hlídky bylo: Terezka A., Markétka F., Janička Z., Tomík A., Jiřík S. a náhradník Jindra R. Trať zvládli v pohodě a celkové umístění bylo krásné 22. místo z 29 startujících.

Starší družstvo „K“ startovalo ve 13:35 hodin ve složení: Jenda B., Jenda S., Toník R., Fanda R. a Pavlík K. (vypůj-čený náhradník z SDH Jitkov). I toto chlapecké družstvo trať zvládlo a umístilo se na pěkném 18. místě z 27 zúčastněných.

Naše druhé starší družstvo „L“ startovalo v 13:55 hodin a bylo dívčí ve složení: Míša Z., Natka Z., Evča R., Emča Z. a Emča H. Děvčata se nezalekla ostatních družstev a vybojovala parádní 10. místo z 27. Nutno dodat, že děvčata měla nejlepší střelbu ze všech zúčastněných družstev. Výsledné časy i trestné body byly těsné a o výsledném umístění rozhodovaly body i desetiny.

Na cestu zpět děti obdržely malý balíček s drobnostmi, který dostaly od vedoucích.

Všechny děti zaslouží pochvalu za úspěšné reprezentování, slušné chování a vystupování, což na startu ocenili i rozhodčí.

Budeme se těšit na dalších schůzkách, na lampionové stezce a také na jarním kole hry Plamen. Vedoucí SDH
(Fotografie: Eva Rosická)

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více