Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Úspěch tenistů z Oudoleně na novoročním turnaji v Havlíčkově Brodě

5.1.2010

Turnaj byl koncipován jako handicapový, kdy hráči nižších tříd vstupují do každého setu zvýhodněni náskokem několika míčků podle výkonnosti. Tento systém bývá velice oblíbený na různých neoficiálních turnajích, neboť umožňuje rovnocenné měření sil hráčů na rozdílných úrovních a o překvapení nebývá nouze.

To se potvrdilo i na tomto turnaji. Největší senzací dne bylo vyřazení divizního Martina Jonáše (Jiskra Havlíčkův Brod) hráčem regionálního přeboru Milanem Paušímou (Sokol Oudoleň) mezi šestnácti nejlepšími hráči, když se mu ani jednou nepodařilo eliminovat pětibodový náskok soupeře na začátku každého setu. Podobnému osudu neunikl ani další domácí hráč Václav Stryhal, který se nedokázal vyrovnat s náskokem a antitopspinovým potahem na pálce Zdeňka Slámy z Oudoleně, dalšího hráče regionálního přeboru první třídy.

 

Nejlépe z handicapových pastí vyvázl krajský hráč Jan Pluhař, který sice klopýtl v základní skupině, kde nestačil na tříbodový náskok regionálního Petra Jakeše (oba Jiskra Havlíčkův Brod) a prohrál 2:3. Soupeři se však znovu potkali ve finálovém zápase a Pluhař svému soupeři oplatil porážku 3:1 na sety. Na třetím místě se umístil Pluhařův spoluhráč z druhé třídy krajských přeborů Tomáš Koudelka, jehož vítězné tažení v semifinále zastavil poražený finalista Jakeš.


Společně s vítěznou trojicí byl na závěr turnaje slavnostně dekorován „ctihodným kmetem turnaje“ brodský Michal Fischer, který obdržel zvláštní cenu pořadatele pro nejdříve narozeného účastníka.


Poděkování všech aktérů turnaje patří Miloslavu Kotilovi, předsedovi RSST Havlíčkův Brod a Pavlu Stejskalovi, předsedovi oddílu stolního tenisu Jiskry Havlíčkův Brod za uspořádání a organizaci turnaje a vytvoření příjemného prostředí. Dík patří i Pavlu Kafkovi za bezvadné řízení turnaje a jeho plynulý průběh.

Přehled nejúspěšnějších hráčů:

1. Jan Pluhař (Jiskra Havlíčkův Brod)
2. Petr Jakeš (Jiskra Havlíčkův Brod)
3. Tomáš Koudelka (Jiskra Havlíčkův Brod)
4. Milan Zelenka (Jiskra Havlíčkův Brod)
5. Pavel Miřácký (ZOD Kámen)
6. Zdeněk Sláma (Sokol Oudoleň)
7. Milan Paušíma (Sokol Oudoleň)
8. Oldřich Stehlík (Jiskra Havlíčkův Brod)

Na novoročním turnaji ve stolním tenisu, kde nešlo o body do mistrovských tabulek a ani o procentuální úspěšnost, zvítězila především dobrá nálada a přátelská atmosféra.

                                                Martin Pluhař (www.vysocina-news.cz)
    

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

Okresní kolo hry Plamen v Chotěboři

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více