Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Zájezd na hory

4.2.2011

V lednu tak 31 účastníků zájezdu odjelo do skiareálu Pec pod Sněžkou. Naší základnou byla Pražská bouda, která se nachází na hřebeni nedaleko Černé hory, na hlavní turistické trase, tudíž je v zimě ideálním výchozím místem k výpravám na běžky. Ale ani vyznavači sjezdového lyžování či snowboardingu nepřišli zkrátka, asi 200 m pod Pražskou boudou se táhne svah Mulda, který je součástí celého skiareálu Pec pod Sněžkou. Už před chatou tak můžete naskočit na „létající prkénka“ a svézt se po sjezdovkách přímo až do samotného centra známého areálu.

Pravda, v důsledku předchozí oblevy nebyly podmínky na zimní radovánky úplně ideální a v nižších polohách tou dobou panovalo téměř jarní počasí. Ale díky tomu, že toto středisko patří k těm výše položeným, užívali jsme si po celou dobu sněhu a všeho, co k tomu patří – lyžování v bílé stopě či na svazích, procházky, ti odvážnější i skoky na snowboardu či lety na lyžích .

Zázemí Pražské boudy bylo opravdu takové, na jaké nás lákaly webové stránky – útulně zrekonstruované pokoje, s krásným výhledem na Sněžku či Černou horu, kvalitní kuchyně a lahodná cukrárna. Interiér je stylově zařízen, stěny jídelny a přízemního baru zdobí kresby a výjevy ze známých Krkonošských pohádek. Večery strávené společně u stolních či jiných her byly vždy příjemnou tečkou za celým sportovním dnem, všichni bez výjimky vytvořili velice příjemnou partu. V den odjezdu, při pohledu na vzdalující se autobus, mi bylo sice malinko smutno, že tahle akce končí, ale zároveň mě hřál příjemný pocit, neboť to byla akce vskutku povedená.

                                                                                    Za TJ Sokol Oudoleň Ivana RosickáK poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více