Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

I. ročník šachového turnaje O pohár starosty obce Oudoleň

18.4.2018

V pátek 30. března se v místním kulturním domě konal první ročník šachového turnaje O pohár starosty obce Oudoleň. Sešli jsme se již v ranních hodinách v celkem hojném počtu, a to 34 účastníků. Těm nejmladším bylo teprve šest let. Ale o věk tu vůbec nešlo, hrálo se napříč všemi věkovými kategoriemi. O to nám také při pořádání šlo, aby se potkali u jedné hry šachisté různého věku. Po prezentaci, společném přivítání a ujasnění pravidel se zasedlo k prvním zápasům. Hrálo se na devět kol. O rozlosování jednotlivých zápasů se se svým počítačovým šachovým programem postaral pan Mojmír Smejkal z Přibyslavi, který společně s Milanem Chvojkou dohlížel na zdárný průběh celého turnaje. O občerstvení mezi jednotlivými koly se postarali Honzík Zvolánek a Pepa Stehno, kteří připravili hranolky a bramboráky. Občerstvit jsme se také mohli v pohostinství u paní Stránské. Atmosféra byla přátelská, občas napjatá z očekávaného výsledku. A jak to všechno dopadlo?

První kategorie (děti od šesti let a děti z 1. a 2. ročníku základní školy):    

1. místo – Lenka Zvolánková
2. místo – Marek Doležel
3. místo – Rosťa Němec

Druhá kategorie (děti ze 3. až 5. ročníku základní školy):      

1. místo – Bětuška Zvolánková
2. místo – Štěpán Holas
3. místo – Leoš Zvolánek

Kategorie vítěz turnaje:          

1. místo – Tomáš Blažek
2. místo  - Štěpán Zvolánek
3. místo – Jaroslav Zvolánek.

Vítěz turnaje, kterým se po napínavých bojích stal Tomáš Blažek ze Slavětína, získal putovní pohár, který do soutěže věnovala Obec Oudoleň. Děkujeme. Dále děkujeme všem sponzorům, kteří podpořili tento turnaj (Pavel Sláma, TJ Sokol Oudoleň, Vesa Česká Bělá, firma Coprosys, kadeřnictví Evy Pavlasové v Chotěboři).

Gratulujeme vítězům, ale i poraženým, stálo to za to:):):).

Ale největší výhrou pro malé šachisty bylo jistě to, že si jejich rodiče, sourozenci, rodinní příslušníci, známí, udělali v pátek dopoledne čas a přišli je buď aktivně podpořit, nebo se na ně alespoň podívat.

Děkujeme všem, kteří přišli a něco nového společně zažili. Sportu zdar! Pořadatelé

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
9
16

Historie anket

Náhodné foto

Velikonoční výstava a jarmark

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více