Obec Oudoleň
česky english deutsch

Loňský vítěz šachové soutěže O pohár starostky obhájil prvenství

2.4.2024

Na Bílou sobotu uspořádal TJ Sokol Oudoleň v kulturním domě šachový turnaj. Sešlo se 20 šachistů, kteří poměřili své dovednosti v královské hře. Turnaj se hrál na 7 kol s hracím tempem 2 x 15 minut a v poledne už se pomalu rýsovaly výsledky.

Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a vydařil se. Jen zamrzela poměrně nízká účast...

Po odehrání poslední partie došlo k vyhlášení výsledků. Kategorii mladších vyhrála Lenka Zvolánková, na druhém místě skončila Emča Janáčková a na bronzové pozici Anežka Holasová.

Je těžké vyhrát, ale ještě těžší loňskou výhru obhájit. To se však Štěpánovi Zvolánkovi podařilo, i letos opanoval 1. příčku s 6,5 body a zaslouženě si domů odnesl velký putovní pohár. Za ním o bod méně skončil na stříbrné příčce Tom Benc a na stupně vítězů je doprovodil ještě Marek Doležel, který získal 5 bodů. Nepopulární bramborová medaile připadla Matyášovi Slámovi, který měl rovněž 5 bodů.

Oceněni byli i dva nejmladší hráči - Anetka Janáčková a Tomík Antl.

Na vyhlášení se potom dostavila paní starostka Blanka Zvolánková, která předtím poslala pro všechny plnou mísu nadýchaných jidášů.

Děkujeme panu Smejkalovi za losování kol, paní Janě Stránské za poskytnutí občerstvení v místním pohostinství a obecnímu úřadu za poskytnutí prostor pro turnaj. Velké poděkování patří i sponzorům, Jiřímu Kryštofkovi a Pavlu Slámovi, kteří věnovali ceny na turnaj.

Doufáme, že se příští rok opět sejdeme a snad ve větším počtu. Kateřina Chvojková