Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

O šachového krále a královnu hradu Lipnice

10.7.2019

     V neděli 23. června jsme vyrazili v sedmičlenném složení (Tomáš Blažek, Matyáš Frühbauer, Milan Chvojka st., Jan Kubát, Michal Sokol a Štěpán a Vojta Zvolánkovi) na šachový turnaj, který se odehrával na hradě Lipnici.
     Celkem se tu sešlo 104 hráčů z celé republiky od žáků až po mistry FIDE. Hrálo se na 9 kol a poté byly vyhlášeny výsledky. Vůbec jsme se ve velice silné konkurenci neztratili, Tomáš Blažek dokonce vyhrál kategorii dospělých do ELA 1500, ve které Milan Chvojka skončil na 3. místě. Nejvíce bodů z našeho oddílu uhrál Tomáš Blažek (5,5 b.), po pěti bodech měli Milan Chvojka, Michal Sokol, Štěpán a Vojta Zvolánkovi. Matyáš Frühbauer získal 3 body a Jenda Kubát 2,5 bodu. Všichni obdrželi věcné ceny.
     Všem hráčům patří poděkování za to, že "šli s kůží na trh".  Turnaj jsme si v nádherném hradním prostředí užili a těšíme se na další 3. ročník, kterého se snad zúčastníme v ještě hojnějším počtu.
      Teď nás čekají prázdniny, ale byl bych rád, aby naši šachisté o dovolených nezaháleli a občas si nějakou tu partičku zahráli. Milan Chvojka st., vedoucí šachového oddílu

Další fotografie ze soutěže na www.sachy-hb.cz/fotogalerie.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více