Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Obhájili jsme loňské první místo v Regionální soutěži Kraje Vysočina

12.4.2023

A jak to celé bylo?

Před sezonou došlo ke změnám v naší sestavě a po odchodu Tomáše Blažka do hlineckého oddílu přišel na hostování pan Mojmír Smejkal z Přibyslavi, hrající za Žďár. Je to šachista, který nám po dlouhá léta pomáhá s organizací našich turnajů, ať jde „O pohár starostky", nebo turnaje dětí, které pořádáme v rámci přeboru základních škol prvního stupně. Další změnou je přestup Štěpána Zvolánka, který byl na hostování v Chotěboři. Velkou radost nám udělal právě zájem z tohoto oddílu, který požádal o hostování našich mladých nadějí. Jedná se o Bětku Zvolánkovou, Lenku Zvolánkovou, Vojtu Zvolánka a Marka Doležela. Tito hráči si mohou zahrát Krajskou soutěž a první ligu.

PRVNÍ VÍTĚZNÉ ZÁPASY MÁME ZA SEBOU

V neděli 9. října se opět rozeběhl šachový kolotoč. Po loňském úspěchu a prvním místu v regionální soutěži jsme odmítli postup do krajské soutěže. Myslím, že je to rozumné rozhodnutí, protože tato soutěž se hraje v 8 hráčích a byla by pro nás dost obtížná. Zůstali jsme nohama na zemi a v prvním kole Regionální soutěže Vysočiny jsme přivítali hráče Havlíčkova Brodu, kteří skončili loni druzí. Nečekaně jsme je porazili 5 : 0 a bez ztráty kytičky jsme zápas vyhráli.

Druhé kolo jsme zajížděli do Cejle, obce za Jihlavou, kde nás čekal těžší soupeř složený ze zkušených hráčů. Po 3,5 hodinách, které jsme strávili nad šachovnicemi, jsme odjížděli spokojeni, protože jsme vyhráli 3 : 2 a upevnili si 1. místo v tabulce.

Tyto dva zápasy jsme odehráli v sestavě Petr Zvolánek, Štěpán Zvolánek, Vojta Zvolánek, Tomáš Benc, Mojmír Smejkal a Milan Chvojka.

PRVNÍ PROHRA V REGIONÁLNÍ SOUTĚŽI KRAJE VYSOČINA, ALE JSME STÁLE V ČELE

V sobotu 26. 11. jsme odehráli zápas proti Světlé, ztratili jsme první body, ale stále jsme v čele tabulky. Oproti minulým zápasům chyběli 3 hráči základní sestavy. Nic se neděje, alespoň si zahráli své první zápasy někteří mladí členové našeho týmu. Hráli jsme v sestavě Štěpán Zvolánek, Petr Zvolánek, Alžběta Zvolánková, Štěpán Holas a Marek Doležel.

ŠACHOVÁ PROHRA V JIHLAVĚ

Ve čtvrtém kole jsme zavítali do Jihlavy, ale nepodařilo se nám zopakovat výsledek z posledního utkání minulé sezony a po prohře 3,5 : 1,5 jsme klesli na druhé místo. Po novém roce začínáme druhé kolo a snad se nám opět podaří navázat na úspěšnou šňůru. V Jihlavě hráli: Michal Sokol, Tomáš Benc, Štěpán Zvolánek, Vojta Zvolánek a Matyáš Sláma.

ÚSPĚŠNÝ ŠACHOVÝ LEDEN - DVĚ VÍTĚZSTVÍ V REGIONÁLNÍ SOUTĚŽI

V neděli 15. 1. jsme odjeli na utkání do Havlíčkova Brodu. Po minulé výhře 5 : 0 jsme očekávali, že Broďáci posílí sestavu, a tak se i stalo. A tak jsme měli v tento den čest změřit své síly s jejich nejlepšími hráči. Po čtyřhodinovém maratonu jsme ale stejně domů odvezli vítězství. I když jsme se “zapotili", derby jsme zvládli. Na výhře 3 : 2 se podíleli Michal Sokol, Milan Chvojka, Tomáš Benc, Štěpán Zvolánek a Mojmír Smejkal.
Druhý letošní zápas jsme odehráli doma proti hráčům z Cejle. Tým tvořený ze zkušených hráčů k nám z Jihlavska dorazil v neděli 29. 1. Zápas se od začátku vyvíjel velice dobře a v 11 hodin jsme mohli slavit výhru 4,5 : 0,5. Tímto jsme se vyšvihli na první místo regionální soutěže. V tomto zápase nastoupili: Milan Chvojka, Tomáš Benc, Štěpán Zvolánek, Mojmír Smejkal a Matyáš Sláma. Příští zápas nás čeká ve Světlé, kam odjede obměněný tým s mladšími hráči.

V REGIONÁLNÍ SOUTĚŽI JSME UHRÁLI REMÍZU A ČEKÁ NÁS POSLEDNÍ ZÁPAS

V neděli 26. 2. jsme hráli další kolo Regionální soutěže ve Světlé nad Sázavou. Naše pozměněná sestava vydřela nad místními borci remízu a díky ní jsme zůstali na prvním místě v tabulce. Sestava: Milan Chvojka, Tomáš Benc, Petr Zvolánek, Bětka Zvolánková, Jan Kubát. Za 14 dní nás čeká poslední zápas s Jihlavou, kde se rozhodne o vítězi regionu, protože soupeř je jen jeden bod za námi. Držte nám pěsti, ať můžeme opět slavit titul.

OBHÁJILI JSME LOŇSKÉ PRVNÍ MÍSTO V REGIONÁLNÍ SOUTĚŽI KRAJE VYSOČINA

V posledním kole regionální soutěže jsme doma přivítali hráče z Jihlavy, kteří s námi přijeli bojovat o celkové vítězství v soutěži. Byli jsme ale v menší výhodě, protože nám stačilo s nimi v tomto zápase remizovat. Po velmi dobrém výkonu jsme soupeře porazili 4,5 : 0,5, a tak obhájili první místo v regionální soutěži. Sestava: Chvojka Milan, Štěpán Zvolánek, Mojmír Smejkal, Vojta Zvolánek, Bětka Zvolánková.
Na vítězství v regionální soutěži se podíleli tito hráči: Michal Sokol, Tomáš Benc, Mojmír Smejkal, Alžběta Zvolánková, Vojta Zvolánek, Štěpán Zvolánek, Petr Zvolánek, Jan Kubát, Matyáš Sláma, Marek Doležel, Štěpán Holas a Milan Chvojka. Díky. MCH

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více