Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Pátého ročníku šachového turnaje O pohár starostky se zúčastnilo 26 hráčů

14.4.2023

Na Velký pátek se v kulturním domě uskutečnil již pátý ročník šachového turnaje „O pohár starostky“, kterého se letos zúčastnilo 26 hráčů (13 dětí a 13 dospělých). Ještě před samotným začátkem starostka Blanka Zvolánková popřála všem hráčům skvělé tahy a na posilněnou jim napekla jidáše. Také došlo na blahopřání k životními jubileu panu Mojmíru Smejkalovi, který se již tradičně stará o technickou stránku turnaje, navíc nám letos i výrazně pomohl k vítězství v regionální lize. Děkujeme!

Turnaj se hrál na 7 kol s hracím tempem 2 x 15 minut, přičemž boje to byly až do samotného závěru. Na prvním místě se umístil Štěpán Zvolánek, stříbrnou příčku díky horšímu vzájemnému skóre obsadil Michal Sokol a třetí skončil Matyáš Sláma. Mezi dětmi z druhého stupně zazářil Štěpán Holas, druhý skončil Marek Doležel a bronz si odnesla Alžběta Zvolánková. V kategorii prvního stupně vyhrál Pavel Kubát, kterého následovala děvčata Ema Marková a Ema Janáčková. Nezapomínejme ani na nejmladšího účastníka, kterým byl ve věku šesti let Tomášek Antl. Je skvělé, že šachy v Oudoleni baví díky skvělé práci Milana Chvojky i ty nejmenší, což se projevuje ve skvělém reprezentování naší školy a obce na všemožných akcích.

Tento turnaj celkově proběhl v přátelské atmosféře, přijeli i přespolní a všichni měli možnost se občerstvit v místním pohostinství. Velké poděkování patří i sponzorům, kteří na turnaj věnovali ceny.

Zamrzet může jen stále nižší počet zúčastněných, protože si myslíme, že v Oudoleni a v jiných přilehlých obcích máme skvělé šachisty všech věkových kategorií, a je škoda, když se turnaje netrvajícího ani půlden nezúčastní…Doufáme, že příští rok se opět sejdeme.

Za šachový oddíl TJ Sokol Oudoleň Štěpán Zvolánek

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více