Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Rekordních 38 účastníků vánočního turnaje ve stolním tenise

11.1.2024

V úterý 26. prosince se otevřely brány místního kulturního domu, aby se zde opět uskutečnil tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise. Letos si na druhý svátek vánoční našlo čas rekordních 38 účastníků, kteří vytvořili tři velmi početné kategorie – 12 dětí, 13 žen a 13 mužů. Děti se rozřadily dle věku do nebo od 4. třídy, zatímco ženy a muži vytvořili dvě skupiny, z nichž si pak 2 nejlepší zahráli o medaile.

Po čtyřhodinovém zápolení, které nabídlo plno krásných soubojů a výměn, jsme se dozvěděli letošní šampiony. Gratulaci si ale bez výjimky zaslouží úplně všichni.

Mezi dětmi do 4. třídy zvítězil Jirka Stránský, kterému na záda šlapala druhá Kamča Janáčková a třetí Terezka Antlová. Mezi o trochu staršími žáky se z prvního místa radoval Miky Janáček, druhý skončil Jakub Slejška a třetí Tonda Rosický.

V kategorii žen, která letos byla hojně zastoupena, obhájila vítězství Emma Stehnová, která to ale podobně jako loni neměla vůbec jednoduché. Stříbrnou medaili získala Aneta Jiráková, na bednu se také probojovala i bronzová Natálie Záhumenská.

Mezi muži se po celou dobu turnaje nejlépe dařilo čtveřici mladíků – Tomášovi Bencovi a Vojtěchovi Zvolánkovi ze skupiny „červená“ a Štěpánům Holasovi a Zvolánkovi ze skupin „černá“. Po napínavém semifinále se utvořily i závěrečné boje o medaile, ze kterých nejlépe vyšel Tomáš Benc, jenž si uzmul titul před dotírajícím Vojtou Zvolánkem. Třetí skončil Štěpán Holas.

Jelikož jsou ale Tom i Vojta aktivními hráči za náš oddíl, rozhodli jsme se vyhlásit ještě speciální kategorii „neregistrovaných“, kterou ovládl Štěpán Holas, druhý skončil Štěpán Zvolánek a třetí Jakub Antl.

Děkujeme všem sponzorům za zajištění cen, paní Stránské za perfektní občerstvení a samozřejmě Milanu Chvojkovi, hlavnímu mozku celé akce. Budeme se těšit příště a doufáme, že se počet účastníků bude nadále zvětšovat! Štěpán Zvolánek     

Foto: Štěpán Zvolánek, Vladimíra Stehnová

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více