Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Volejbalový turnaj - jubilejní 20. ročník

29.8.2022

Probuzení do první srpnové soboty bylo, s přihlédnutím k předchozímu žhavému týdnu, doslova teplotním šokem. Vítal nás déšť a slabých 10 stupňů, což k venkovnímu sportovnímu výkonu příliš neláká. O to víc nás mile překvapilo, když se k prezenci dostavilo 9 týmů. Ačkoliv v 8 hodin, kdy stále ještě pršelo a bylo téměř podzimně sychravo, mezi pořadateli panovala nejistota, zda akci zahájit, turnaj nakonec s malým časovým posunem odstartoval. Odměnou za správné rozhodnutí nám pak bylo i slunečné odpoledne.

Úroveň hry rok od roku roste a už po prvních seznamovacích setech se bylo opravdu na co dívat - postupové i závěrečné zápasy byly opět plné krásných dlouhých výměn, které byly pastvou pro každé sportovní oko, ať samotných hráčů, či přihlížejících fanoušků. Do semifinálových bojů postoupila družstva ze Železných Horek, z Luk nad Jihlavou a 2 týmy z Přibyslavi. Do finálového duelu se poté probojovalo družstvo "Buď a nebo" z Luk nad Jihlavou spolu s družstvem "Železnohorců" - z absolutního vítězství se nakonec radovalo družstvo z Luk. Konečné pořadí vypadalo tedy takto:

1.   místo: Buď a nebo (Luka nad Jihlavou
2.   místo: Železnohorci (Železné Horky)
3.   místo: ACO (Přibyslav)
4.   místo: Bez šance (Přibyslav)

Velký dík patří již tradičně rodině Rosických za poskytnuté přilehlé zázemí, bez kterého si už jen těžko umíme konání turnaje představit. Stejně velkou měrou děkujeme všem (malým i velkým), kteří organizaci věnovali svůj čas, nadšení a úsilí a zasloužili se tak o zdar a příjemnou atmosféru tohoto ročníku. Rovněž moc děkujeme všem sponzorům: Coprosys - LEONET, s. r. o., GCE, s. r. o., Mlýn Oudoleň, Obec Oudoleň, Pivovar Chotěboř s. r. o., Sláma - nápoje s. r. o., TJ Sokol Oudoleň, Tomáš Holub fotograf a VILÉM, spol. s r. o.

Těší nás a jsme hrdí, že jsme dokázali turnaj dotáhnout až k jubilejnímu 20. ročníku. Tento krásný sport "nad sítí" je s Oudolení spjat historicky již několik desítek let. Skutečnost, že ve chvíli rozhodování (zda letošní turnaj s ohledem na počasí zahájit či zrušit) sami hráči volají "my chceme hrát", svědčí o oblibě a především dobré úrovni celé akce. To mimo jiné dokazuje i fakt, že přes konkurenční turnaj v ten samý den v nedaleké Velké Losenici daly Oudoleni přednost i 2 týmy z Přibyslavi. Byla by proto škoda, aby volejbal z místních hřišť vymizel a tradice turnajů zanikla.

Za TJ Sokol Oudoleň I.R.

... nutno dodat: ke sportu patří i následná regenerace a relax, jež si v podvečer dopřáli mnozí na místním koupališti - na jeho novou podobu od nich zněla jen samá chvála :-)

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

Loučení s MŠ 2008

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více