Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Zase hrajeme šachy "naživo"

3.11.2021

Mladí hráči se zúčastnili turnaje k Mezinárodnímu dni šachu
O prázdninách se naši mladí šachisté zúčastnili turnaje k Mezinárodnímu dni šachu. V úterý 20. července zavítali do Havlíčkova Brodu a v místní herně sehráli partie proti hráčům z Havlíčkova Brodu, Náměště nad Oslavou, Jihlavy a Pelhřimova. V sestavě Vojta Zvolánek, Lenička Zvolánková, Tomáš Benc, Jan Kubát a Štěpán Holas uhráli skvělé výsledky. Lenička skončila na krásném druhém místě v mladších žácích a Vojta na třetím ve starších, za ním se seřadili Jenda, Tomáš a Štěpa. Krásné vystoupení našich mladých hráčů.

Oddílový přebor
V září jsme odehráli oddílový přebor za účasti 12 hráčů. Byl to pro nás nezvyk po tak dlouhé době usednout k šachovnicím a přeorientovat se na hru s figurkami. Do této doby jsme se setkávali jen on-line přes šachový program. Překvapivým vítězem se stal Vojta Zvolánek před druhým Petrem Zvolánkem a třetí místo obsadil Milan Chvojka.

Obhájili jsem druhé místo na Turnaji mušketýrů 
V neděli 19. 9. proběhl ve Žďáře nad Sázavou desátý ročník šachového Turnaje mušketýrů. Za účasti 20 hráčů reprezentujících pět družstev proběhl sedmikolový open rapid turnaj jednotlivců. Vyhodnocení bylo systémem olympijského bodování součtu tří nejlepších hráčů z každého družstva. Podařilo se nám obhájit loňské druhé místo, i když nás to hrozně mrzelo, protože až poslední kolo rozhodlo, že nás o bod předběhli hráči z Velkého Meziříčí, třetí skončili hráči Jám, dále Žďár nad Sázavou a páté Křižánky. Hráli jsme v sestavě: Milan Chvojka, Michal Sokol, Tomáš Benc, Štěpán Zvolánek a Bětka Zvolánková. Turnaj se velice vyvedl a myslím, že ani my jsme neudělali ostudu.

Sezónu regionální soutěže jsme zahájili remízou 
Dne 24. 10. jsme zahájili sezónu Regionální soutěže. Jeli jsme na zápas do Světlé nad Sázavou. Utkání jsme zremizovali 2,5 - 2,5. Naše sestava pro tento zápas byla Michal Sokol, Milan Chvojka st., Tomáš Benc, Petr Zvolánek a výborně hrající Bětka Zvolánková. Letos hrajeme skupinu Západ, kde jsou našimi soupeři hráči Světlé, Havlíčkova Brodu, Humpolce, Jihlavy a Cejle. Držte pěstě v novém ročníku, který se snad podaří dohrát v pohodě a klidu. Milan Chvojka

 

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více