Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Závody na pytlích, sáňkách, bobech... 2012

31.1.2012

Napadl sníh, přimrzlo, a tak byla uspořádána „rychloakce“ v podobě dovádění na sněhu. V sobotu 21. ledna se konaly na kopci u likérky závody na čemkoliv. Protože počasí nám opravdu přálo, tak jsme si to i náležitě užili.

O půl druhé byl již plný kopec soutěžících, každý dostal startovní číslo a mohl začít sjezd v kategoriích školka (10 dětí), škola (19 dětí) a dospělí muži (9 ks) a ženy (9 ks).

Menší děti měly připravenou trať těsně u likérky, jela se dvě kola. Starší děti jely rychlostní jízdu po zasněžené cestě, také na dvě kola a poté „časovku“ na trati, kde jezdili školkáčci. „Časovka“ spočívala ve sjezdu k cestě, vyběhnutí nahoru a zase rychle sjet. Každá disciplína byla hodnocena samostatně, takže nikdo nebyl poslední, protože v každé disciplíně bylo umístění jiné. Dospělí jeli sjezd po cestě.

Po celé soutěžní odpoledne byl připraven čaj a po náročných jízdách bylo překvapení v podobě opékání buřtů na sněhu. Při závěrečném vyhlašování dostal každý Fidorkovou medaili. Eva Rosická

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více