Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Zpráva od Mikuláše

30.12.2014

V pátek 5. 12. jsem opět zavítal do Oudoleně. Můj úkol byl stejný jako každý rok, zkontrolovat, zda místní děti dodržely své sliby a jsou opravdu hodné. Samozřejmě bych tento úkol nezvládl sám, a tak jsem si na pomoc povolal anděla, který mi pomáhal rozdělovat nadílku. Bohužel se k nám připojila i parta pekelníků, která si nedočkavě brousila kopýtka na všechny zlobivce. Říkal jsem jim předem, ať nechodí, že to není potřeba, ale nedali si říci. Nakonec mi museli dát za pravdu. Navštívili jsme přes třicet dětí, ale žádné dítě nebylo tak zlobivé, aby si ho čerti mohli vzít sebou.

Příprava dětí na mou návštěvu byla opravdu skvělá. Každé si pro mě připravilo nějakou básničku nebo písničku, což mě moc potěšilo. Sice občas dostaly trému, a tak jim s přednesem museli pomáhat rodiče, ale i tak byly opravdu statečné. Nebylo tedy velkým překvapením, že nadílku dostal každý.

Příští rok plánuji tuto návštěvu Oudoleně zopakovat, abych se ujistil, že děti dodržely sliby, které mi daly. Čerti sice říkají, že příští rok už jim to vyjít musí, ale zase tak moc jim to nevěřím. Věřím totiž dětem a tomu, že se budou snažit nezlobit a chovat se slušně.

S pozdravem Mikuláš.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více