Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Soutěž Zlatá včela 2018 - celostátní kolo

14.6.2018

Ve dnech 25. 5. - 27. 5. se konalo v Nasavrkách celostátní kolo soutěže Zlatá včela 2018. Soutěž probíhala v areálu nasavrckého učiliště. Byla rozdělená na kategorii mladších (1. stupeň základní školy, konala se ve dnech 18. 5. – 20. 5. 2018) a kategorii starších (2. stupeň základní školy). Já jsem se soutěže účastnil v kategorii starších.

Vše začalo v pátek 25. 5. dopoledne, kdy jsme byli přivítáni a poté jsme zahájili první disciplínou - písemným testem. Odpoledne potom soutěž pokračovala obhajobou vlastní písemné samostatné práce, kterou každý účastník musel na libovolné včelařské téma týden dopředu do soutěže zaslat. Já jsem zvolil téma „Mé včelařské začátky“. Obhajoba spočívala v tom, že každý musel minimálně 3 minuty pohovořit o daném tématu, případně odpovědět na dotazy poroty. Obhajoby se protáhly až do podvečerních hodin, a tak jsme všichni byli dost znaveni nejen napětím, ale i úmorným vedrem, které po celý den panovalo. Večer jsme pak hráli různé seznamovací hry.

V sobotu 26. 5. pokračovala soutěž od rána dalšími disciplínami: botanika, anatomie včely, včelařské pomůcky a praxe. Po vyhodnocení odpoledne postupovalo prvních 6 nejlepších na včelnici, kde ještě dále soutěžili ve včelařské praxi. My ostatní jsme hráli hry. Večer jsme si všichni popovídali o zážitcích a zazpívali si společně u táboráku.

V neděli 27. 5. se všichni po snídani vyfotografovali a poté přišlo samotné vyhlášení celkových výsledků. I když jsem se velmi snažil, skončil jsem na 34. místě z 36 soutěžících. I přes ne velký úspěch se mi ale celá soutěž velice líbila, poznal jsem nejen spoustu nových kamarádů, ale i nabyl další odborné vědomosti a dovednosti z této oblasti.

Závěrem bych rád poděkoval panu Davidu Bačkovskému a panu Petru Ondráčkovi za pomoc při přípravě na soutěž i za vedení včelařského kroužku v Oudoleni. Jan Zvolánek

Velká pochvala pro Honzíka, bojoval statečně, převážná část soutěžících byla z 9. tříd. David Bačkovský

Velké poděkování za reprezentaci obce. Ivo Béna, starosta

Fotografie ze soutěže naleznete na: https://kpmcsv.rajce.idnes.cz/Celostatni_kolo_ZV_starsi_2018/ 

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více