Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Včelaříci - Návštěva SOUV-VVC, o. p. s. v Nasavrkách

18.7.2017

Dne 20. května 2017 se naši včelaříci vydali do SOUV-VVC, o. p. s. v Nasavrkách. Po přivítání na půdě školy jsme se vydali na školní včelnici v Libáni, kde na nás již čekal včelmistr pan Jozífek, který nám ukázal a vysvětlil, co se vše dělá na školní včelnici.

SOUV-VVC, o. p. s. Nasavrky je uznaná šlechtitelská stanice včely medonosné kraňské, pan včelmistr nám názorně  předvedl, jak chovají matky, a také jsme si sami jednotlivé fáze vyzkoušeli, prováděli jsme chov matek při matce. Děti si vyzkoušely přelarvování, mikroskopování, značení trubců a také uspaly včely a spící včely rozdělily do oplodňáčků, kam přidaly zralý matečník, a tak založily malé včelstvo pro odchov nové mladé matky.
Z včelnice se nám moc nechtělo, ale čas vyhrazený pro nás vypršel, a tak jsme se vrátili zpět do školy, kde jsme si prohlédli všechny možné i nemožné včelařské potřeby, také zde byl vystaven medomed od pana Kohouta z přidružené výroby z Oudoleně.

Dále na děti čekal takový vtipný testík a pak se šlo na oběd, po obědě jsme ještě navštívili místní včelařskou prodejnu a plni medových bonbonů a také dojmů jsme se vraceli k domovu.

Chtěl bych poděkovat našemu sponzoru  www.vceliobchod.cz. Za VKM David Bačkovský 

Anketa

Měl by mít zaměstnavatel možnost dávat výpovědi bez udání důvodu?
1
8

Historie anket

Náhodné foto

Lov na medvěda

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více