Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Včelaříci - září 2016

20.10.2016

Na začátek školního roku jsme se již někteří hodně těšili, a to hlavně z toho důvodu, že včelaříme na svých vlastních včelách. Některé děti se nemohly o prázdninách účastnit první prohlídky, a tak jsme to dohnali hned na první schůzce v novém školním roce, kdy jsme provedli odebrání léčiva ze včel.

Na další schůzce jsme probírali náplň našeho stanoviště na Podoubravském víceboji. Dlouho jsme přemýšleli, jak nejlépe prezentovat naši včelařskou činnost, až nás napadlo zahrát si na včely. Pro naše stanoviště nejlépe vyhovovala školní zahrada. Zástupci jednotlivých obcí měli za úkol nosit nektar do připravené nádoby.
Aby se ze soutěžících staly včely, k tomu posloužily svařovací dráty jako tykadla, na místo sosáčků stačila brčka (vždy nová), ozdobené zavařovací sklenice představovaly květiny a lahodným nektarem byl cukerný roztok. Teď už stačilo nanosit nektar v časovém limitu 3 minut do měrné nádoby. Nejlepší družstvo nanosilo úctyhodných 1,5 l.

Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat našim učitelkám za krásnou zahradu, kde je nejenom ovoce a zelenina pro děti, ale i potrava a ubytování pro včely samotářky a další užitečný hmyz.

Dále bych chtěl moc poděkovat Tomáši Holubovi za nádherné obrazové fotografie včel, které daroval našemu kroužku a které zdobí naši klubovnu. Za VKM David Bačkovský

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Podzim 2009

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více