Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Založení včelařského kroužku Včelaříci

14.11.2016

V minulém školním roce proběhla pod vedením pana Davida Bačkovského a pana Petra Ondráčka na obecním úřadě přednáška o včelách a včelaření. Překvapil nás velký zájem našich školních dětí o toto téma, slovo dalo slovo, a od měsíce září probíhá v naší obci zájmový kroužek Včelaříci. Scházejí se jedenkrát týdně v kulturním domě, kde mají svou klubovnu, kterou si postupně zařizují podle svých představ a potřeb.

V tomto období probírají teoretickou část, na jaře se chystají do přírody. Mají v plánu postavit si vlastní úly, na nich dále hospodařit. Za tímto účelem na podzim vysázeli v okolí naší obce a na školní zahradě několik ovocných stromů a keřů.

Doufejme, že nadšení dětí vydrží co nejdéle a budou v této smysluplné činnosti, což včelaření bezesporu je, co nejdéle pokračovat. Učitelky ZŠ                                                                                                                                                

Včelařský kroužek mládeže (VKM) za podpory ČSV ZO Havlíčkova Borová, byl založen koncem září tohoto roku a je zaměřen na teoretickou a praktickou výuku včelařství pro děti a mládež z Oudoleně a blízkého okolí.
V současné době máme 23 členů, což je max. kapacita a jsem rád, že mám odbornou podporu v Petru Ondráčkovi a technickou pomoc v Marku Doleželovi (oba Slavětín).

Dovolte mi, touto cestou poděkovat starostovi a zastupitelstvu obce Oudoleň za pronájem prostoru bývalého obecního úřadu v kulturním domě pro potřeby dětského včelařského kroužku.

Podzimní a zimní období budeme věnovat přípravě na nadcházející včelařskou sezónu.

Také jsme se připravovali na jarmark Oudoleni 29. 11. výrobou ozdob a svíček z vosku. Za VKM David Bačkovský

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Návštěva v Horní Krupé

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více